Skoči na glavno vsebino

Učenci zadnje triade naše šole bodo imeli delavnico »Glass Room – Napačne informacije«, ki jo bosta vodili knjižničarki iz Osrednje knjižnice S. Vilharja v Kopru. Delavnica za posamezni oddelek bo trajala eno šolsko uro, naši učenci jo bodo imeli prek zoom konference po spodnjem razporedu:

21. 12., 2. šolska ura namesto ZGO – 8. a
21. 12., 3. šolska ura namesto ZGO – 8. b
22. 12., 2. šolska ura namesto ZGO – 9. b
22. 12., 3. šolska ura namesto ZGO – 9. a
23. 12., 4. šolska ura namesto DKE – 7. a
23. 12., 6. šolska ura namesto DKE – 7. b

Delavnica se bo navezovala na trenutno najbolj priljubljene aplikacije: Facebook, Whatsapp, Instagram, TikTok, Fortnite in še mnoge druge.

Delavnica je zasnovana tako, da zahteva aktivno udeležbo otrok, saj ne gre za predavanje. Učenci sami delijo svoje izkušnje in na zabaven način prepoznavajo najpogostejše oblikovne zvijače. Povezavo do zoom konference bodo učenci dobili na spletnih učilnicah pri predmetu, namesto katerega bodo potekale delavnice.

O sami razstavi:

Razstava berlinske nevladne organizacije Tactical Tech ponuja oprijemljive nasvete in navodila, s katerimi lahko obiskovalci razvijajo sposobnosti kritičnega razmišljanja v interakciji z digitalnimi mediji.

 

https://www.theglassroom.org/sl/napacnih-informacijah/

 

 

Snežana Jeras, knjižničarka

Nastavitve dostopnosti